BANKACILIK SINAVI – BANKACILIK SINAVLARI SORULARI BANKACILIK SINAVI – BANKACILIK SINAVLARI SORULARI  

Go Back   BANKACILIK SINAVI – BANKACILIK SINAVLARI SORULARI > BANKACILIK > BANKALAR HAKKINDA

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 07-12-2011, 02:41 PM   #1 (permalink)
Member
 
Üyelik tarihi: Jul 2011
Mesajlar: 73
Standart Vakıfbank insan kaynakları

VakıfBank'lı Olmak
VakıfBank, benimsediği büyüme stratejisi ve sürdürdüğü yeniden yapılanma projesinin başarıya ulaşmasının ve belirlenen hedeflere ulaşmasının büyük ölçüde insan kaynağına dayandığı gerçeğinden hareketle işe alma, terfi, performans değerlendirme, kariyer planlama ve eğitim süreçlerinde iyileştirme çalışmalarına aralıksız olarak devam etmektedir. VakıfBank personeli, geleceğe güvenle bakabilmenin ve VakıfBank'lı olmanın ayrıcalığını yaşamaktadır.

VakıfBank'ta Kariyer Fırsatları
VakıfBank'ta çalışma hayatınıza aşağıdaki unvanlarda görev alarak başlamanız mümkündür.
1. Memur
2. Uzman / Mali Analist Yrd.
3. Müfettiş Yardımcısı


VakıfBank'ta Kariyer Yolunuz
Bankamızda kariyer yolunuz, müfettiş yardımcısı, uzman yardımcısı, mali analist yardımcısı ve memurluktan başlayarak genel müdürlük pozisyonuna kadar uzanmaktadır.
Kariyer yollarındaki ilerleme sınav, kıdem ve performans esasına dayanır.

VakıfBank Eğitim Faaliyetlerimiz
Bankamız insan kaynakları politikaları içerisinde, stratejik bir öneme sahip olan eğitim sistemimiz, çalışanlarımızın gelişimini desteklemeyi, motivasyon ve iş tatmini yaratmayı hedeflemektedir.
Göreve yeni başlayan müfettiş yardımcısı, uzman yardımcısı ve memurlara, bankamıza adaptasyonlarını sağlamak, kurum kültürünü yerleştirmek ve temel bankacılık eğitimini vermek amacıyla eğitim müdürlüğümüzce özel programlar dahilinde eğitim verilir.
Çalışanlarımıza kariyer planlarına uygun olarak görevlerinin gerektirdiği teknik eğitimler, kurum içi ve kurum dışı eğitimler olarak sunulmaktadır.

VakıfBankMaddi ve Sosyal Haklar


VakıfBank Ücretlendirme sistemi

Bankamıza yeni alınacak personelin ücretleri günün şartlarına göre ve sektör ücretleri dikkate alınarak belirlenmekte olup, mevcut personelimizin ücretleri ve tazminatları toplu iş sözleşmesine uygun olarak belirlenmektedir.
Ücret dışı olanaklar

VakıfBank İkramiye
Personelimize (ocak, nisan, temmuz ve ekim aylarında ödenmek üzere) aylık ücret tutarında yılda dört ikramiye verilir.


VakıfBankPerformans pirimi
VakıfBank personeline altı ayda bir performansına göre performans primi ödenir.


VakıfBankTemettü
Çalışanlara, bankanın kuruluş yasası ve ana sözleşmesi hükümlerine göre her yıl karından genel kurulca belirlenecek oranda (maksimum 3 maaş) temettü ödenir.


VakıfBank Çeşitli tazminat ve yardımlar
Banka personeline, unvanı ve yürütmekte olduğu görevle ilişkili olarak çeşitli tazminat ve yardım ödemesi yapılır.


VakıfBank Kredi olanağı
Bankamız çalışanlarına bankacılık kanununda belirtilen limitler dahilinde, düşük faizli kredi kullandırılır. Ayrıca, bankamızda 5 hizmet yılını doldurmuş personel, emekli sandığımız mesken kredisinden faydalanabilir.
İzinler

Çalışanlarımıza bankamız personel yönetmeliği ve toplu iş sözleşmesi hükümleri çerçevesinde, yıllık izin, mazeret izni ve sağlık izni kullandırılır.


VakıfBank Tatil olanağı
VakıfBank personeli ve ailesinin, haziran-eylül ayları içerisinde Ayvalık Dinlenme Kampımızda tatil yapma imkanı bulunmaktadır.


VakıfBank Sağlık olanağı
Sağlık hizmeti, VakıfBank Emekli ve Sağlık Yardım Sandığı Vakfı adı altında kurulan özel sandıkça yapılmakta olup, tüm çalışanlarımız ile bakmakla yükümlü oldukları yakınları bu hizmetlerden faydalanmaktadır. Yurdumuzun her yerinde, bankamız emekli sandığının anlaşmalı olduğu doktor, hastane ve tahlil merkezleri vardır. Muhtelif şehirlerde sağlık donanımlarına sahip kliniklerimiz bulunmaktadır. Anlaşmalı olduğumuz kuruluşlar dışında kalan, sağlık teşkilatlarından da belirli limitler dahilinde yararlanılabilmektedir.
Başarının değerlendirilmesi

VakıfBank Takdirname ve ödül
Görevlerinde olağanüstü çaba ve başarı gösteren, örnek olacak şekilde müşterilere iyi davranan, banka gelirlerini önemli ölçülerde artıracak veya masraflarda önemli tasarruflar sağlayacak yeni önerilerde bulunan personele, üstlerinin teklifi ile doğrudan doğruya genel müdür tarafından takdirname verilir. Ayrıca, başarı ve çabaları ölçüsünde 2 maaşa kadar ödül verilir.
Bankamızda 15 hizmet yılını tamamlamış personelimize "10 gr.lık VakıfBank Amblemli Altın" , 20 hizmet yılını tamamlamış personelimize "Kol Saati" sürekli çalışmayı özendirici ödül olarak verilmektedir.
buket isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Reklamlar
Cevapla

Etiketler
vakıfbank

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Hizli Erisim


Tüm Zamanlar GMT Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 11:47 PM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.